Konec školního roku se blíží, objevte moje tipy na dárky pro paní učitelky. Dárek v podobě přáníčka pro každou objednávku nad 500 Kč s kódem ACHSKOLNIROK. :)

Len coby zázračný materiál: Jaké jsou jeho benefity?

Odpověď na otázku, jaké jsou benefity lnu, je zároveň i odpovědí na otázku, jaká je jarní lněná kolekce a.ch. Výhod je hned několik, až si říkám, že do budoucna by bylo krásné tvořit více produktů ze lnu.

Momentálně jsou v prodeji lněné běhouny, ubrusy, utěrky a polštářky, a to s dostupností hned v několika botanických vzorech. Mimo bytový textil pomýšlím i na nějaké oblečení. Jaký kousek byste Vy osobně s mými vzory toužili obléknout na sebe? Možná lněné šaty, nebo tílko?

 

P7160972

 

To už se ale zase dostávám ve své fantazie moc daleko, takže se radši vrátím k hlavnímu tématu tohoto článku. 

Víte, jaké má len vlastnosti, které u jiné látky jen tak nenajdete?

  • Je udržitelný, funkční a neskutečně příjemný - zkrátka ach! 
  • Napomáhá vytvářet příjemnou a útulnou atmosféru.
  • Čím déle se používá, tím měkčí a jemnější je.
  • Je vzdušný, prodyšný a příjemně chladivý.
  • Výborně pohlcuje vodu, má vysokou savost a rychle schne. (To je veliká výhoda právě u lněných utěrek.)
  • Je hypoalergenní. Hladká vlákna lnu nedrží prach, roztoče, plísně ani bakterie.
  • Lněná vlákna jsou odolná a pevná, díky čemuž drží svůj tvar.

Výjimečné vlastnosti lnu jsou navíc doplněny o ekologický tisk zdravotně nezávadnými barvami, které nezatěžují životní prostředí.

 

Kapradiny_čtverec 60x60 Polštář Chrpa

 

Jak můžete sami vidět, produkty z lněných materiálů se pyšní mnoha užitečnými přednostmi. Aby si však len mohl zachovat svoji kvalitu, je zapotřebí o něho s láskou pečovat. Odměnou Vám za ni následně bude úžasná hebkost. Jak já s oblibou říkám, čím déle len používáte, tím měkčí a jemnější bude. Je to materiál, který žije s Vámi.

Jakým způsobem len udržovat? To je další téma, které si bezesporu zaslouží svůj vlastní článek. Než ho pro Vás sepíšu, můžete si prohlédnout nejnovější lněné produkty na e-shopu, popřípadě se podívat na novinky z mé tvorby na Facebooku a Instagramu.

 

Ať Vám kvete den!

 

Adéla_1