Den matek už 8. května! Využijte zvýhodněné sady na rozkvetlé lněné doplňky.

Originál vs. Reprodukce: Tajemství a nástrahy precizního tisku

Nedávno mi přišlo domů něco naprosto úchvatného! Někteří z vás podle názvu článku už možná tuší – byly to reprodukce. Celá kytice reprodukcí přede mnou rozkvetla důvěrně známými barvami Hortenzie, Chrpy, Petrklíče, Krokusu, Narcisu a Sasanky. Poprvé ve svém životě jsem nechala své ilustrace oskenovat speciálním uměleckým skenerem, aby byl zachován i ten nejmenší tah štětcem a následně je dala natisknout na archivační akvarelový papír. A ten výsledek mi vyrazil dech!

 

 1749-3_krokus1743_sasanka1746_narcis-zluty

 

Velké radosti předcházelo velké zklamání

Protože nad každou ilustrací strávím desítky hodin, anebo jako v případě Hortenzie i stovku, byl to pro mě smutný pohled, když jsem nechala klasickou metodou natisknout svůj nejnovější tmavorůžový květinový přírůstek a polovina detailů byla pryč. Cítila jsem velké zklamání, jelikož všechny ty tahy a na první pohled neznatelné drobnosti dělají ilustrace jedinečné - právě v nich se ukrývá unikátní rukopis každého tvůrce, v nich spočívá autenticita a hlavní podstata umění. Každý jeden detail vedený mou rukou utváří duši mé ilustrace. A tohle všechno bohužel klasický tisk nezvládl zachytit…

 

1740-5_p32311391740_petrklic

 

Ta nejlepší kvalita za riziko stojí

Dlouho jsem hledala možnosti, jak dopřát originální ilustraci v co nejvěrnější podobě i vám. Chtěla jsem, abyste mohli vidět květinu tak, jak ji vidím já, když se na ni doma podívám. A pak jsem objevila technologii uměleckého skenování, která umí profesionálně nasnímat i akvarel. Vůbec jsem nevěděla, jakého se dočkám výsledku, navíc bylo riskantní vzdát se náhle šesti svých ilustrací a poslat je až do Prahy do uměleckého centra. Naštěstí se ale po necelém měsíci v pořádku vrátily zase zpátky domů. A nejen ty. Společně s ilustracemi jsem obdržela skeny v profesionální kvalitě s vysokým rozlišením a viditelným každým tahem. Bylo neuvěřitelné sken Hortenzie poprvé vidět. Ale co teprve ten tisk?!

 

Nejprve vidíte ,,jen“ květinu, při bližším zkoumání vás ale detaily vtáhnou a nakonec - poté, co ještě maličko přimhouříte oči a zaostříte - už jste pohlceni v každém tahu štětcem.

 

Ilustrace jsou natištěné na speciálních archivačních akvarelových papírech značky Collector. Jde o papíry té nejvyšší světové kvality. Díky speciálním úpravám mají vysoký archivační potenciál a životnost přesahuje i sto let. Asi vám ani nemusím říkat, že pro mě - a hlavně pro mé ilustrace - bylo důležité zvolit to nejlepší i co se kvality z dlouhodobého hlediska týče. Samotná ilustrace je natištěna pigmentovým uměleckým tiskem, který nabízí celou škálu šedých odstínů a dokáže obsáhnout celý barevný rozsah RGB. Abych to upřesnila, jedná se o tisk, který dokáže věrohodně reprodukovat každý odstín z původního uměleckého díla.

 

1752-2_reprodukce-chrpa-polni-a4

 

Vyberte si tu svou…

A proč jsem reprodukce vůbec nechala udělat a ještě v limitovaném počtu? Mým hlavní cílem bylo zachovat výjimečnost ilustrací, od každé proto existuje pouze pětadvacet výtisků a už nikdy jich víc nebude. Můžete si tak doma pověsit svou reprodukci opatřenou číslem a certifikátem pravosti s vědomím, že máte jedinečný kousek z limitované edice. Na ceny a dostupné velikosti formátů se můžete podívat na e-shopu v kategorii Reprodukce.

 

Radost střídá vděk

Měla jsem a stále mám z tohoto nového kroku ohromnou a upřímnou radost. Vím, že vám mohu konečně nabídnout své ilustrace přesně podle svých představ. Skrze ně k vám nyní dokážu přenést všechno, co jsem ze sebe vydala. V té nejkvalitnější možné podobě a za zachování exkluzivity v podobě omezeného počtu výtisků. Moc si přeji, aby vám ilustrace přinášely takovou radost jako mně a děkuji vám za každou jednu objednávku reprodukce. Hodně to pro mě znamená!

 

1737-11_reprodukce-hortenzie-a3

 

Utrhněte si své oblíbené číslo

V posledních dnech jste mě zahrnuli dotazy, zda byste nemohli dostat výtisk s konkrétním číslem, protože je pro vás symbolické a připomíná vám například nějaké důležité životní datum. Mně se tenhle nápad moc líbí, takže stačí, když mi při objednávce do poznámky napíšete číslo výtisku, který si přejete (1–25), a já vám dám vědět, zda je ještě volné, anebo bude zapotřebí vybrat jiné. Pokud si chcete být jistí, můžete se informovat předem, ráda vám dostupnost daného čísla ověřím. ;-)

Napsat mi můžete na e-mailovou adresu info@achwatercolor.cz, nebo mě můžete kontaktovat prostřednictvím Instagramu nebo Facebooku.

Děkuji, že mi neustále dáváte motivaci malovat s ještě větším nadšením.

 

Ať Vám kvete každý den!

 

Adéla_1

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení